Nyheter
Søkeresultat
Viser 1 - 10 av 92 treff
Bane NOR Eiendom har inngått avtale med Propely som leverandør av nytt FDV-system for en eiendomsportefølje på om lag 1 800 bygg.
Nye Trondheim S ble offisielt åpnet av samferdselsminister Jon-Ivar Nygård torsdag 11. desember. Det nye kollektivknutepunktet gir en sømløs og effektiv reisehverdag, og er en stor milepæl i utviklingen av en ny og grønn bydel i Trondheim.
Bane NOR Eiendom og K2 Stavanger har i samarbeid med arkitektkontoret Ghilardi + Hellsten arkitekter utviklet et nytt hovedkontor og inngått en langsiktig leiekontrakt med Vår Energi i Paradis.
Eidra og Bane NOR Eiendom AS har siden 2020 samarbeidet om utviklingen av Tangenkaia i Drammen. Nå er alle eiendommene fra begge selskapene overført til Tangenkaia AS.
Jernbaneverkstedet på Grorud i Oslo skal utvides med en ny verkstedbygning, og Bane NOR Eiendom AS har nylig inngått kontrakt med Ø.M. Fjeld om byggearbeidet.
Den 24. oktober markerte Bane NOR et viktig skritt i klimaarbeidet når det for første gang ble støpt med evoZero-sement under byggingen av ny mottaksbase for fjerntog ved Sundland verksted i Drammen.
Bane NOR Eiendom har reklameflater på togstasjoner. Tilbudet har vært håndtert av JCDecaux siden 2012, og nå har de fått forlenget avtalen.
To store milepæler markerer neste kapittel i utviklingen av Kongsvinger stasjon: Et nytt hotell i samarbeid med Capitane Hotels og Norges første bygg med BREEAM-NOR Outstanding-sertifisering etter ny manual.
Bane NOR Eiendom inviterte til fotokonkurransen «Mitt Grønland» i forbindelse med Oslo Urban Week 2025. Målet med konkurransen var å vise frem Grønland som Oslos mest fargerike og mangfoldige byområde. Her er vinnerne!
Under Arendalsuka inviterte vi til et seminar hvor knutepunktsutvikling sto på agendaen. Våre egne fagfolk, Kommunal- og distriktsdepartementet (KDD) og ordførerne fra fem jernbanekommuner stilte til debatt.